Indai

WEDGWOOD

Wedgwood jau daugiau nei du amžius yra tarptautinė bendrovė. Bendrovė, įkurta 1759 metais pagal aukščiausius dizaino, meistriškumo, kokybės ir inovacijų standartus, toliau išlaiko šiuos esminius veiksnius, siekdama išsaugoti savo pirmaujančią padėtį pasaulio rinkose. Wedgwood grupė, į kurią įeina vienos garsiausių ir seniai įsteigtų Anglijos keramikos bendrovių, pagamina 25% Didžiosios Britanijos keraminių indų pramonės produkcijos.

ARZBERG

Arzberg kompanija veikia jau 130 metų. Jos gaminami porceliano indai skirti viešbučiams, restoranams, o taip pat ir kasdieniniam naudojimui buityje. Tai paprastų ir patogių formų, švelnių spalvų gaminiai.
Kolekcijos:

DUNOON

Anglijoje įsikūrusi Duonon firma, gaminanti puodelius, gyvuoja daugiau kaip 35 metus. Tai aukštos kokybės bei išskirtinio dizaino puodeliai gaminami iš kaulinio porceliano (fine bone china), bei keramikos. Šios firmos gaminami puodeliai yra įvairaus dydžio, formų bei piešinių. Kiekvienais metais pristatomos vis naujesnės puodelių serijos su unikaliais piešiniais.

PORTMEIRION

Portmerion

Portmeirion firma - britų grupė, įsikūrusi Stoke-on-Trent. „Portmeirion" turi aukštą tarptautinę reputaciją, pasižymi aukšta kokybe ir naujovišku dizainu. Ši kompanija gamina platų asortimentą aukštos kokybės stalo bei virtuvės reikmenis ir dovanas. Jų produktų asortimente - keramika, porcelianas, stiklas, tekstilės gaminiai, polėkštės, padėklai ir žvakės.


WEDGWOOD

Wedgwood jau daugiau nei du amžius yra tarptautinė bendrovė. Bendrovė, įkurta 1759 metais pagal aukščiausius dizaino, meistriškumo, kokybės ir inovacijų standartus, toliau išlaiko šiuos esminius veiksnius, siekdama išsaugoti savo pirmaujančią padėtį pasaulio rinkose. Wedgwood grupė, į kurią įeina vienos garsiausių ir seniai įsteigtų Anglijos keramikos bendrovių, pagamina 25% Didžiosios Britanijos keraminių indų pramonės produkcijos

Bendrovės įkūrėjas Josiah Wedgwood (1730-1795), kuris yra laikomas "Anglijos puodžių tėvu", gimė Bursleme, Staffordshire grafystėje, Anglijos keramikos dirbinių širdyje. Jis mokėsi puodžiaus amato, o vėliau, 1759 metais, pradėjo savo verslą. Iki 1766 metų jis pakankamai praturtėjo ir pastatė naują gamyklą, kurią pavadino Etruria. Josiah pasėjo pirmąsias novatoriškos veiklos sėklas, kuri iki šiol yra neatskiriama Wedgwood dalis. Per savo gyvenimą jis išrado ir pagamino iki šiol garsiausiais laikomus Wedgwood keramikos dirbinius - Karalienės indus (1762), Juodąjį Bazaltą (1768) ir galiausiai jaspį (1774).

Devynioliktame amžiuje Wedgwood gamykla padarė svarbią pažangą ir pradėjo naudoti naujus įrengimus, pagamino pirmus spalvotus fajansinius dirbinius ir, kas svarbiausia, pradėjo gaminti porceliano dirbinius, kurių sudėtyje buvo kaulo pelenų. Wedgwood porcelianiniai indai su kaulo pelenais papuošė daugelio įžymių namų stalus visame pasaulyje, įskaitant pietų servizą, kurį prezidentas Teodoras Ruzveltas užsakė Baltiesiems Rūmams.

Ketvirtajame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje, kai daug Anglijos keramikos dirbtuvių buvo priverstos užsidaryti dėl nepalankių sąlygų, Wedgwood sėkmė tęsėsi ir siekdamas padidinti produktyvumą penktasis Josiah Wedgwood nusprendė pastatyti naują gamyklą. Buvo įsigytas kaimo dvaras prie Barlastono kaimo ir ten pastatyta nauja moderni gamykla. Gamyba prasidėjo penktame dešimtmetyje, o nuo tada gamykla išsiplėtė keturis kartus. Ši gamykla yra šiuolaikiškiausia Britanijos keramiko pramonės gamykla. Šioje gamykloje Wedgwood tęsia savo gyvą dizaino, gamybos metodų ir daugelio savo meistrų įgūdžių tobulinimo tradiciją.

1986 metais Wedgwood susijungė su Waterford Glass Group ir tokiu būdu sudarė pasaulyje pirmaujančią stalo indų ir dovanoms skirtų porcelianinių dirbinių gamybos grupę.

Į viršų

ANGLŲ KLASIKA
Cornucopia
Cornucopia
„Cornucopia" servizas laikomas firmos "Wedgwood" vizitine kortele. Šio servizo dizainerė Anžela Filips įamžino Atgimimo epochos ornamentus. Šis elegantiškas ir aristokratiškas porceliano servizas, intriguojančiu pavadinimu „Gausybės ragas" (vertimas iš Anglų kalbos, Cornucopia) yra puoštas tiek kremine spalva su minimaliu dekoru, tiek tamsiu mitologinėmis būtybėmis puoštu ornamentu. Dėl to yra daug serviravimo galimybių.
Amherst
Amherst
„Amherst"- tai nepaprasta elegancija ir geras skonis. Griežta, ryški bei subtili klasika turinti šiuolaikinę pakraipą. Šis klasikinės formos, kaulo porceliano servizas dekoruotas simetriškais klasikiniais gėlių motyvais. Šviesiai pilka, mėlyna spalvos bei platina suteikia servizui griežtumo bei subtilumo.
Wild Strawberry
Wild Strawberry
„Wild Strawberry" kaulo porceliano servizas, dekoruotas žemuogių žiedais bei uogomis primenantis anglų vasaras, tapo modernia klasika.
India
India
„India"- tai klasikinis servizas dekoruotas šiltomis geltona, žalia spalvomis bei auksu. Indiškų šilko kilimų motyvai perteikti ant prabangaus kaulinio porceliano.

Į viršų

ANGLŲ VIRTUVĖ
Edme
Edme „Edme" servizas pagamintas iš tos pačios kreminės keramikos kaip ir „Queen‘s Plain". Šis servizas 1906 m. buvo užsakytas „Wedgwood" direktoriaus John Goodwin pas prancūzų architektą ir dizainerį Dannier Freres, kad sukurtų indų seriją, kurioje atsispindėtų XVIII a. architektūra.
Sarah‘s Garden
Sarah‘s Garden „Sarah‘s Garden" servizas pagamintas iš kreminės keramikos, dekoruotas tradicinių augalų bei vabzdžių miniatiūromis. Ši žavinga kolekcija yra pagaminta Josiah Wedgwood pirmojo, žmonos garbei, kurią jis apibūdino kaip savo partnerę. Šis servizas kiekvieniems namams atneš šilumos ir jaukumo.
Queen‘s Plain
Queen‘s Plain 1765 metais Wedgwood iš kreminės keramikos pagamino arbatos servizą Karaliaus Jurgio III žmonai, Karalienei Šarlotei. Ši taip susižavėjo Wedgwood darbu, kad pasiūlė jam tapti „Jo ir Jos Didenybės keramiku" bei suteikė leidimą kreminę keramiką vadinti „Karališkąja" . 1776 metais „Queen‘s Plain" vardu buvo pagamintas pietų, kavos ir arbatos servizas, kurio „Karališkasis" stilius išliko populiarus ir šiais laikais.

Į viršų

BALTOJI SALĖ
Nature
Nature Nepaprastai elegantiška, klasikinė bei universali „Nature" serija. Šis balto kaulinio porceliano servizas dekoruotas gamtiniais motyvais. „Nature" indų serija - gan plati. Įvairių dydžių puodeliai bei lėkštės sudarys gražias ir patogias kompozicijas ant jūsų stalo. Šis servizas tinkamas tiek plauti indaplovėje, tiek dėti į mikrobangų krosnelę.
Ethereal
Ethereal Tiesiog gražus ir labai universalus, ultra-modernaus stiliaus modelis grindžiamas „Wedgwood" tradicija įkvėpta iš gamtos. "Ethereal" kolekcija apibendrina gamtą, tai kaip vėjo sukeltos bangelės vandens paviršiumi, atogrąžų lapai, smėlis, augalai.
Solar
Solar "Solar" kolekcija buvo sukurta 1984 m. pažymint 225-metį kaip įkurta Wedgwood bendrovė. Šią kolekciją sukūrė JAV automobilių dizaineris Tomas Kellogg, kurio darbas taip pat „Rolls-Royce", „Studebaker" ir „Porsche" automobilių formos. Galima pastebėti „Solar" induose aerodinaminę formą.

Į viršų

Dizaineris JASPER CONRAN

Jasper Conran garsėja savo nepakartojamu talentu kurti švarią,

paprastą, modernią klasiką. „Wedgwood" kolekcija yra ne išimtis.

Šio dizainerio meno vizija yra tokia pat kaip ir jo namai, nes visa jo namų

konstrukcija - forma ir funkcija yra pirmoje vietoje, o apdaila vėliau.

SERVIZAI
Platinum
Casual Chinoiserie Green Jasper Conran White
Chinoiserie White Pin Stripe I

Į viršų

Dizainerė VERA VANG

Amerikiečių dizainerė Vera Wang - įspūdingų vestuvinių indų Guru.

Moderni prabanga bei šiuolaikinis dizainas siejamas su klasika.

Indai yra puošiami tauriaisiais metalais.

Elegantiški ir prabangūs pietų stalo indai sukurti dizainerės yra

puiki puošmena Jūsų namams.

SERVIZAI
Blanc sur Blanc
With Love Lace Platinum Gilded Weave

Grosgrain
Lace Gold
Crystal


Į viršų

KAIP RŪPINTIS SAVO GAMINIU

Wedgwood stalo indai
Wedgwood stalo indai yra gaminami tam, kad būtų naudojami! Su visais naujais modeliais yra atliekami nuodugnūs bandymai, kuriais siekiama užtikrinti, kad spalvos išsilaikytų kiek įmanoma ilgiau. Yra pastoviai atliekami kokybės patikrinimai, kuriais siekiama patikrinti indų atsparumą, kai jie yra naudojami kiekvieną dieną.

Kaip laikyti jūsų Wedgwood stalo indus
Siekiant išvengti įbrėžimų, kai lėkštės yra sukraunamos į krūvą, jų nereikėtų ištraukti iš krūvos - visada jas atsargiai iškelkite.

Plovimas rankomis
Higienos sumetimais siūlome jums visada visus naujai įsigytus indus išplauti švelniame skysto ploviklio tirpale, prieš pirmą kartą juos naudojant.
Indai gali būti pažeisti plovimo metu, jeigu jie nėra tinkamai laikomi rankose juos plaunant ir džiovinant. Glazūruotus paviršius galima įbrėžti netgi vandenyje, jeigu jie trinami vienas į kitą naudojant jėgą. Todėl venkite vienu metu sudėti per daug lėkščių į vandenį.
Normalios indų plovimo priemonės, naudojamos šiltame vandenyje, nepažeis jūsų indų. Arbatos ir kavos dėmes galima išimti naudojant arbatos/kavos dėmių valiklį. Valiklis Bar Keeper's Friend arba dantų milteliai pašalins "rašiklio žymes", kurios gali atsirasti dėl labai mažo kiekio metalo nuosėdų nuo kai kurių peilių, šakučių ir šaukštų. Valydami savo Wedgwood stalo indus, nenaudokite abrazyvų ir šiurkščių metalinių šveistukų.

Wedgwood stalo indų plovimas indaplovėje
Vadovaukitės šiomis paprastomis gairėmis ir būsite visiškai tikri, kad jūsų Wedgwood stalo indai bus išplauti automatinėje indaplovėje nesukeliant nepageidaujamų padarinių indų išvaizdai ir ilgaamžiškumui.
• Sudėkite indus į indaplovę taip, kad indai neliestų vienas kito, ir taip išvengsite subraižymo pavojaus. Neįdėkite į indaplovę per daug indų.
• Vadovaukitės gamintojo nurodymais kokį ploviklio kiekį naudoti.
• Kai tik yra išleidžiamas plovimui panaudotas vanduo, nedelsiant turėtų prasidėti skalavimo ciklas, kuriuo nuplaunami ploviklio, kuris aptraukia indus plėvele, jeigu jis išdžiūsta ant indų, likučiai.

Tinkamo ploviklio pasirinkimas
Wedgwood laboratorija vykdo plačią bandymo programą su šiuo metu turimais indaplovėms skirtais plovikliais, siekdama užtikrinti, kad Wedgwood patvirtinti plovikliai atitiktų aukščiausias įmanomas jūsų indų priežiūros normas.

Kietas vanduo
Naudojantis kietu vandeniu ant jūsų indų laikui bėgant gali susidaryti nuosėdos, jeigu vanduo džiūsta ant indų. Šias tirpias nuosėdas galima lengvai pašalinti naudojant praskiestą rūgštį, tokią kaip actas.

Mikrobangų krosnelės
Didžioji dalis Wedgwood stalo indų kraštų yra dekoruota auksu, sidabru ar platina, ir mikrobangų krosnelės kraštus pažeistų; jeigu indai nėra dekoruoti brangiaisiais metalais, jie gali būti naudojami mikrobangų krosnelėse.

Šaldikliai
Wedgwood stalo indus galima saugiai naudoti šaldikliuose. Tačiau reikėtų atsargiai elgtis, kai pakartotinai šildomas užšaldytas maistas. Nepriklausomai nuo to, kokio tvirtumo yra stalo indai, staigūs temperatūros pokyčiai (pvz., išėmus iš šaldiklio ir įdėjus tiesiai į karštą orkaitę) gali sukelti šilumos smūgį, kuris pažeis indus.

Į viršų

Form 1382
Tai klasikinis porcelianas. Labai sėkmingai parduodama 1931 Hermano Gretsch sukurta forma ir šiandien. Ši forma - viena iš geriausių estetiką ir funkciją sujungusi kompozicija, kuri išlieka kintant mados kryptims. Šios formos porceliano indai gali būti ir dekoruoti įvairiomis spalvomis bei piešiniais.

Form 1382

Form 1382 Form 1382 Form 1382

Į viršų


Form 2000
Laikoma kaip estetinio dizaino visuma. 1954 m. Milane tarptautinė žiuri įteikė aukso medalį už aiškų ir unikalų estetinį dizainą, sukurtą Henrio Löffelhardt. Šešiasdešimtųjų metų pabaigoje Federalinė kanceliarija užsakė specialų „Form 2000" servizą. Indai buvo dekoruoti aukso krašteliais ir Vokietijos herbu. Löffelhardt šūkis: "Mes niekada neturėtume pamiršti, kad kavinuku galima grožėtis iš visų pusių - kaip skulptūra" .Šios formos porceliano indai gali būti ir dekoruoti įvairiomis spalvomis bei piešiniais.

Form 2000

Form 2000

Form 2000

Į viršų

Form 2006
Aukščiausio lygio dizainas. Tai tarptautiniu mastu žinomas dizaineris Peteris Schmidtas. Ši indų kolekcija sukurta sujungiant apskritimą su kvadratu, pvz. apvalus puodelis su kvadratine rankenėle, ovali lėkštė tutinti griežtą lygų kvadratinį kraštą.Šios formos porceliano indai gali būti ir dekoruoti įvairiomis spalvomis bei piešiniais.
Form 2006
Form 2006 Form 2006

Į viršų

Cucina
Grožis kiekvienai dienai. Dizaineris Hans-Wilhelm Seitz indų formas kuria pagal kasdieninius žmonių poreikius. Pavyzdžiui, ta pati puodelio forma tinka kavai ir arbatai. Ši indų serija - gana plati, joje galima rasti lėkštes picai, makaronams, lazanijos kepimo formas ir daug kitų virtuvėje reikalingų indų. „Cucina" indai gali būti ne tik balti, bet ir dekoruoti.
Cucina
Cucina Cucina Cucina

Į viršų

Cult
Stalui suteikia tikslumo. Nepriklausoma kokia proga! Tinka ir šventiniam, ir kasdieniniam stalui. Dizainerio Dieter Sieger's savitai paprastas stilius suteikė porcelianui kulto statusą. Vieni indai puikiai pasitarnauja kitiems t.y., kad lėkštelę galima naudoti kaip dubenėlio dangtelį. „CULT“ indų serijoje yra aksesuarų kurie bematant suteikia stalui šventiškumo, tai žvakidės, arbatinuko stovelis. Šios formos indai gali būti ne tik balti, bet ir dekoruoti.
Cult
Cult Cult Cult

Į viršų


DUNNON PUODELIAI

Į viršų

PORTMEIRION DARBAI
„Botanic Garden“ – indų serija „Botanic Garden" - indų serija
„Botanic Garden“įrankių serija „Botanic Garden" įrankių serija
„Botanic Blue" indų serija „Botanic Blue" indų serija
„Botanic Blue" indų serija „Botanic Blue" įrankių serija
„Sophie Conran for Portmeirion : Ceramics – White“ „Sophie Conran for Portmeirion : Ceramics - White"

Į viršų